Kúpiť rebriny a ribstole – e-shop

Sprievodca výberom
rebrín


Rebriny  >  Rebriny sú výborné na brušné svaly

Rebriny sú výborné na brušné svaly

Rebriny so závesnou hrazdou predstavujú dobrú voľbu domáceho vybavenia pre získanie fyzickej kondície a spevnenie svalov celého tela, čo umožňuje variabilné rozmiestnenie ich priečok.

Efektívne využitie tohto náradia často podmieňuje sila paží cvičenca. Základným cvikom je vis na rebrinách pre posilnenie brušného svalstva. Spočíva v zavesení sa rukami na šírku ramien, podsadenie panvy a pomalom zdvíhanie kolien k brade. Pokročilí cvičenci môžu mať natiahnuté nohy. Dôležitá je plynulá práca brušných svalov, nie chrbtových. Cvik možno modifikovať zdvihnutím jednej nohy a po krátkej výdrži aj druhej nohy.

Sedy-ľahy s chodidlami zapřenými pod spodnú priečku rebrín, prípadne aj s vytáčaním, tiež efektívne zapájajú brušné svaly.

Vytrénované brucho je veľmi pôsobivá časť tela, ale nielen preto sa mu má venovať patričná pozornosť. Cviky na brušné svaly totiž pôsobí preventívne proti bolestiam chrbta, čo je jeden z najrozšírenejších civilizačných neduhov.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 25. 3. 2014


Odporúčame rebriny a ribstole


Ďalšie novinky

Ako na rebrinách precvičíte brušné svaly?

Mať perfektnú brucho je najčastejšia požiadavka návštevníkov posilňovní. Tiež sa vám páči brušné svaly vyrysované do "pekáča buchiet"? Poradíme, ako na ne s pomocou rebrín a v pekne v súkromí domova.

17. 11. 2015

Akú vybrať hrazdu na rebriny?

Možno ste nevedeli, že možnosti rebrín rozširuje závesná hrazda. Jedna taká sa dá dokúpiť aj k obľúbeným dreveným žebřinám inSPORTline všetkých typov.

17. 11. 2015

všetky novinky